wtorek, 22 października 2013

Najbliższe wydarzenia w Watercolor Marina


Najbliższe wydarzenia:
28.10.2013r. - Bal jesienny
29.10.2013r. - Ali Baba i czterech rozbójników
25.11.2013r. - Dzień Pluszowego Misia
29.11.2013r. - Andrzejki
6.12.2013r. - Mikołaj
19.12.2013r. - Spotkanie wigilijne i spektakl "Szydełkowa Szopka Babci Klary"

poniedziałek, 21 października 2013

wtorek, 17 września 2013



Marta Markiewicz Sarsaparilla  zaprasza na zajęcia rytmiczne i umuzykalniające dla 5 latków.
Wielokrotnie doceniana za innowacyjność działań, charyzmę oraz komunikatywność i  inspirowanie do rozwijania pasji, prowadzi kreatywne zajęcia z muzyki i zajęcia artystyczne. 
Nauczyciel emisji głosu i śpiewu, wokalistka - Marta 'SarsaParilla', Koncert w Programie Trzecim Polskiego Radia - ,,Trójka" (projekt z zespołem Fluktua), Koncert w Studio im. Czesława Niemena, Koncerty promujące debiutancką płytę ( projekt z zespołem TakLoopNie), Pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Bałtyk Festiwal - Media i Sztuka"

 2 x 45 minut tygodniowo - koszt miesięczny 80 zł / dziecko.  Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek od g. 15: 00 do 15:45. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: przedszkole@watercolormarina.edu.pl  Liczba wolnych miejsc: 4

środa, 26 czerwca 2013

Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013 w Przedszkolu Watercolor Marina...:-) Wszystkim Naszym Przedszkolakom gratulujemy!

wtorek, 18 czerwca 2013


TVN Style w Przedszkolu Watercolor Marina. Chciałabym Wam opowiedzieć jak fajnie jest w naszym małym świecie, ile dobrych i wyrazistych spraw poruszamy, jakie obszary odkrywamy...jak widać warto z nami dorastać.



czwartek, 21 marca 2013

Urodziny w Watercolor Marina

W najbliższą sobotę bawimy się w przedszkolu Watercolor Marina na 4 urodzinach Alexandra. Będzie marynistycznie fantastycznie. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwie wspominał ten Dzień. Na pewno o tym napiszę :-)

Ostatnie wolne miejsca w przedszkolu Watercolor Marina

Wszystkich Rodziców zainteresowanych miejscem od września w naszym przedszkolu prosimy o rezerwację już teraz. Dysponujemy jeszcze tylko kilkoma wolnymi miejscami. Jednocześnie zachęcamy do rozpoczęcia pobytu u Nas wcześniej niż z początkiem roku szkolnego. Z naszych doświadczeń wynika, że tym Dzieciom, które były z Nami wcześniej znacznie łatwiej udaje się przyjemnie rozpocząć edukację przedszkolną, zwłaszcza w grupie starszej. Oswajanie miejsca, zasad i organizacji dnia, ludzi oraz kontakt z innymi Dziećmi z grupy i przedszkola już teraz daje ogromny komfort Rodzicom, ale przede wszystkim naszym Dzieciom.
Ten czas można potraktować jak rozgrzewkę, by start był fajnym i bezpiecznym przeżyciem.
Warto podjąć inicjatywę. Z tą myślą przygotowaliśmy dla Dzieci, które rozpoczną w Watercolor Marina nowy rok szkolny i ukończyły 3 lata pakiet wprowadzający - 100 godzin w miesiąca aż do 31.08.2013r.  Spotkaj się z nami i zobacz dlaczego to jest dobry pomysł.

poniedziałek, 11 lutego 2013

Zabawa karnawałowa 2013 rok w Przeszkolu Watercolor Marina w Warszawie.


30 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. 
W tym roku Dzieci wyglądały przecudnie!  

BAL W PRZEDSZKOLU – ZABAWY I KONKURSY
 Bale były i są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Bale w przedszkolu mogą mięć różną formę, sądzę jednak, że nie brakuje tam zabaw przy muzyce i konkursów. Dobrze zorganizowane bale rozwijają u dzieci inwencję twórczą, wpływają na ich poziom koordynacji słuchowo – ruchowej i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu.Warunkiem udanego balu jest opracowanie przez nauczycielkę programu zabaw i konkursów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że przedszkolaki „na balu” nie potrafią bawić się same lub mają z tym kłopoty. Trzeba tę zabawę przygotować wcześniej, planując ją dokładnie i gromadząc rekwizyty, co zapewni jej atrakcyjną formę, zadowolenie i radość dzieci.



Pamiętać należy również o tym, że przegrana dziecka lub nieudana próba wykonania jakiegoś zadania może popsuć mu całą zabawę. Dlatego na wszystkich uczestników powinny oczekiwać różnego rodzaju nagrody za wysiłek i trud jaki w daną czynność włożyły.
Poniżej przedstawiam propozycje konkursów i zabaw (również przy muzyce), które nauczyciel może wykorzystać podczas organizowania balu, a także przy innych okazjach. Opisane zabawy i konkursy mają różny stopień trudności i powinny być dostosowane do aktualnych możliwości danej grupy dziecięcej.



ZABAWY

Zaproszenie na bal
Dzieci stoją w kręgu. Nauczycielka wchodzi do środka i mówi: „Zapraszam na bal, każdego, kto ma jest przebrany za kotka” itp. Następnie z wybranymi dziećmi zatacza koło w rytm muzyki. „Zaproszenie na bal” powinny otrzymać wszystkie dzieci. W dalszej części zabawy role nauczycielki może pełnić dziecko.

Powitajmy się!
Dzieci tworzą pary. Wszystkie pary witają się dotykiem (podanie ręki, głaskanie po głowie, twarzy, ramionach, plecach). Na hasło: „Powitajmy się” dzieci zmieniają partnerów. Nauczycielka może włączyć się do zabawy, wówczas jeden z uczestników zostaje bez pary i prowadzi ją dalej.
Kim jestem?
Wszyscy stoją w kręgu. Na początku zabawy dzieci przyglądają się sobie, starając się zapamiętać szczegóły stroju swoich kolegów i koleżanek. Następnie w rytm muzyki poruszają się jedno za drugim. Jeden z uczestników wchodzi do środka kręgu, gdzie nauczycielka zawiązuje mu oczy apaszką. Jego zadaniem jest na dotknięcie któregoś z pozostałych dzieci i odgadnięcie, kim ono jest. W momencie dotknięcia uczestnicy zabawy zatrzymują się, milknie muzyka. Gdy poszukujący prawidłowo odgadnie imię zatrzymanej osoby, wchodzi do kręgu. Nauczycielka wybiera inne dziecko, które będzie odgadywało lub zostaje nim to, które rozpoznał poprzedni odgadujący.

Taniec ze sznurkiem
Nauczycielka trzyma w ręku dwumetrowe sznurki w połowie ich długości. Dzieci tworzą pary i otrzymują dwa sznurki poplątane ze sobą. Chwytają końce sznurków w obie dłonie, a zadanie polega na rozplątaniu sznurków bez puszczania końcówek i poruszaniu się w rytm spokojnej muzyki.

Smoczy korowód
Dzieci ustawiają się jedno za drugim. Każde z nich kładzie prawą dłoń na ramieniu poprzednika lub obejmuje go w pasie, tworząc w ten sposób smoczy korowód. Na jego czele znajduje się „głowa smoka”, a na końcu „ogon smoka”. „Głowa” stara się schwycić „ogon”. Wszyscy pomagają „ogonowi” uciec przed „głową”. Smok umyka na boki, kręci się tak, by nie odłączyć się od „głowy”. Zabawę można przeprowadzić w rytm muzyki, wówczas dzieci poruszają się w tempie przez nią dyktowanym.

Śpiąca królewna i śpiący królewicz
Uczestników zabawy dzielimy na dwie grupy: dziewczynki to królewny, chłopcy to królewicze. Gdy gra muzyka, dzieci z każdej grupy poruszają się w charakterystyczny dla siebie sposób. Kiedy muzyka milknie, królewny zastygają w bezruchu, a królewicze starają się je ożywić. Nie wolno jednak nikogo dotykać ani ruszać. Królewicze wyprawiają różne dziwne harce, straszą, rozśmieszają, próbując w ten sposób ożywić królewny. Po kilku powtórzeniach ponownie pary tańczą w rytm muzyki, a później następuje zamiana ról.

Zgaduj – zgadula, w której ręce kula?
Dzieci siadają w kole, trzymając ręce za sobą. Podają sobie z ręki do ręki papierową kulę lub małą piłeczkę. W kole jest dziecko, które próbuje odgadnąć, kto w danej chwili ją trzyma. Dużo śmiechu i radości, kula czasem wypada, zdradzamy się miną, ruchem, śmiejemy się.

Taneczny korowód
Uczestnicy formują węża. Zaczyna osoba otwierająca korowód. Każde dziecko po kolei kreuje własny układ ruchów, który jest wspólnie tańczony przez kilkanaście sekund. Po ich upłynięciu prowadzący korowód przechodzi na jego koniec. W młodszych grupach rolę tę zamiast dzieci może spełniać nauczycielka.

Taniec z butelkami
Dzieci stoją w rozsypce, każde obok plastikowej butelki. Wszyscy poruszają się w rytm muzyki między butelkami, starając się żadnej nie przewrócić. Na przerwę w muzyce zatrzymują się przy najbliższej butelce. Gdy znów zabrzmi muzyka tańczą wokół niej. Poprzez klaśnięcie w dłonie nauczycielka daje sygnał do ponownego poruszania się po sali.

Taniec z gazetą
Dzieci zakładają na głowę rozłożoną jedną kartkę gazety i poruszają się zgodnie z rytmem muzyki. Jeśli tańczący zgubi gazetę musi stanąć w miejscu i nie poruszać się. Wybawić go może inne dziecko, zakładając mu gazetę na głowę. Nauczycielka może stać się wiaterkiem i celowo strącać dzieciom gazety lub poprosić o to jedno z nich.

Taniec z apaszką
Uczestnicy tworzą pary, każdy ma w ręku apaszkę. Pierwszy wykonuje dowolne ruchy ręką i całym ciałem w rytm muzyki. Zadaniem drugiego jest dokładne naśladowanie tych ruchów. Zamiast apaszek można wykorzystać paski bibuły. Można również taniec wykonać z całą grupą, a wówczas wszyscy naśladują ruchy wybranego dziecka lub nauczycielki.

Wesoły pociąg
Nauczycielka zaprasza dzieci do utworzenia grup według podanej przez nią cechy. Np. pierwsza grupa to dzieci, które mają strój z ogonkiem itp. w zależności od przebrania dzieci. Zebrane grupy tworzą pociągi, które poruszają się w rytm muzyki.

Taniec z kartkami
Uczestnicy dobierają się parami i tańczą w rytmie muzyki, trzymając kartkę papieru między wymienianymi przez nauczycielkę częściami ciała – dłońmi, brzuchami, łokciami itp.


KONKURSY

Ukryte skarby
Zadanie polega na odszukaniu w różnych miejscach sali ukrytych skarbów (cukierki). Zwycięża to dziecko, które odnajdzie ich najwięcej.

Kto złapie balon?
Uczestnicy chodzą wokół nadmuchanego balonika. Na sygnał nauczycielki − klaśnięcie w dłonie, dzieci starają się jak najszybciej złapać balon. Ten, kto go złapie, zostaje zwycięzcą. W tym przypadku lepiej i bezpieczniej będzie, gdy grupę dzieci podzielimy na mniejsze zespoły. Można również wyznaczyć krąg, poza którym będą się poruszać wszyscy uczestnicy.

Zgrabne ręce
W tym konkursie wrzuca się ziarenka na przykład grochu, fasoli lub ryżu do pojemnika lub butelki. Każdy uczestnik ma pojemnik i około 20 ziarenek. Kto pierwszy wrzuci do pojemnika wszystkie ziarenka, wygrywa. Za każdym razem wolno podnieść i wrzucić tylko jedno ziarenko.

Kto pierwszy?
Do konkursu potrzebne są piłeczki pingpongowe i łyżki. Dzieci można podzielić na drużyny lub pary. Każdy uczestnik przenosi piłkę na łyżce do wyznaczonego miejsca w jak najkrótszym czasie. Wygrywa to dziecko, które pierwsze do niego dotrze, nie gubiąc przy tym piłeczki. Dla utrudnienia można zastosować małą łyżeczkę.

Celowniczy
Dzieci dobierają się w pary. Jedno z nich z wyznaczonego miejsca stara się papierową kulą trafić w stopę lub wyciągniętą w bok dłoń. Po kilku rzutach następuje zmiana ról. Każde dziecko ma tę samą liczbę rzutów. Kto zdobędzie więcej punktów, wygrywa. Później dzieci mogą zmienić pary.

Taniec z balonami
Dzieci tańczą przy muzyce w parach. Każda para trzyma głowami jeden balon, którego nie mogą dotykać rękami. Pary tańczą tak długo dopóki balon nie spadnie na podłogę. Wygrywają ci, którzy najdłużej zdołają utrzymać go między głowami.

Konkurs śmiesznych rysunków
Nauczycielka ustawia sztalugi, na których przypięte są obrazki przedstawiające bohaterów telewizyjnej dobranocki „Pszczółka Maja” (lub innej). Dzieci spostrzegają, że na każdym obrazku pszczółce brakuje skrzydełek. Zadaniem uczestników konkursu jest ich dorysowanie, ale trzeba to zrobić z zawiązanymi oczami. Razem z dziećmi wybieramy najśmieszniejszy rysunek, a wszystkich uczestników konkursu nagradzamy oklaskami. Kolejna grupa dzieci może dorysowywać Guciowi oczy.

Podaj dalej
Dzieci stoją w kręgu. Przy muzyce podają sobie dowolny przedmiot na przykład piłkę. Gdy muzyka milknie dziecko, które nie zdążyło przekazać jej dalej – daje fant lub odchodzi z zabawy. Wygrywa, ten kto pozostanie sam z piłką.


Opracowała:
Małgorzata Kędziora